Neymar, debut de vis la PSG: Cel mai scump transfer din istorie a impresionat

Luni, 14 August 2017, ora 07:35
9739 citiri

Brazilianul Neymar a impresionat inca de la primul meci in tricoul lui PSG.

Starul adus cu 222 de milioane de euro de la FC Barcelona a fost decisiv in victoria obtinuta de PSG pe terenul lui Guingamp, scor 3-0.

El a pasat decisiv la golul lui Cavani din minutul 62 si a punctat 20 de minute mai tarziu cu un sut din fata portii. Anterior, Ikoko isi bagase mingea in propria plasa in minutul 52.

Neymar a inceput in banda stanga, dar a avut libertate totala si a impresionat prin calitatile tehnice, parand ca este de o viata in lotul lui PSG.

Duminica, Neymar va avea si prima aparitie in fata fanilor lui PSG, in meciul cu Toulouse de la ora 22:00.

Dupa doua etape in Ligue 1, PSG are sase puncte si este pe locul doi.

C.S.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...