Stanciu, eroul lui Anderlecht in ultimul meci din campionat (Video)

Duminica, 24 Septembrie 2017, ora 08:00
11578 citiri

Nicolae Stanciu a facut un meci mare pentru Anderlecht in etapa a 8-a a primei ligi de fotbal din Belgia.

La primul meci ca titular in campionat din acest sezon, internationalul roman a marcat un gol si a oferit o pasa decisiva in victoria cu 2-1 de pe terenul celor de la Beverel.

Stanciu a egalat la 1 in minutul 75, cu un sut de la aproximativ 15 metri.

Peste alte 6 minute, Anderlecht a preluat conducerea dupa ce Spajic a marcat cu capul dupa un corner executat de acelasi Stanciu.

Nicolae Stanciu a fost integralist, in timp ce celalalt roman din lotul lui Anderlecht, Alexandru Chipciu, n-a evoluat niciun minut.

Iata rezumatul partidei dintre Beveren si Anderlecht:

E prima reusita din acest sezon pentru Stanciu, ajuns la Anderlecht in vara anului trecut de la FCSB, in schimbul a aproape 10 milioane de euro.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...