Nicusor Stanciu a facut un meci mare pentru Anderlecht, in confruntarea cu Zenitul lui Lucescu

Joi, 16 Februarie 2017, ora 23:55
13237 citiri

Nicusor Stanciu a facut unul dintre cele mai bune meciuri ale sale de la transferul la Anderlecht, in confruntarea cu Zenit Sankt Petersburg, din prima mansa a 16-imilor Europa League.

Fostul stelist a pasat la ambele goluri marcate de Anderlecht in partida castigata cu 2-0.

Mai intai, in minutul 5, Stanciu a dat o pasa in diagonala de zile mari catre Acheampong, iar acesta a deschis scorul.

In minutul 31, Stanciu i-a pasat din nou lui Acheampong, iar scorul a devenit 2-0.

Fotbalistul roman a fost scos de pe teren in minutul 74. De asemenea, Chipciu a fost introdus in minutul 60.

De la transferul in Belgia, Stanciu are 7 goluri si 6 pase decisive in toate competitiile.

Partida retur dintre Zenit si Anderlecht va avea loc joia viitoare.