Anderlecht castiga de Craciun cu ambii romani pe teren si devine lidera Belgiei

Luni, 26 Decembrie 2016, ora 20:53
6413 citiri

Gruparea belgiana de fotbal Anderlecht Bruxelles a castigat in runda curenta a campionatului belgian de fotbal, chiar in a doua zi de Craciun, scor 2-0 in deplasarea de la Charleroi.

Din pacate pentru Nicusor Stanciu, fostul stelist a stat mai mult pe banca de rezerva a oaspetilor, pentru care a jucat totusi 89 de minute cel de-al doilea roman din lot, Alex Chipciu.

Stanciu a intrat abia in minutul 89, chiar in locul lui Chipciu, bifand doar cateva minute de joc.

Cele doua goluri au fost marcate de alb-violeti in ultimul sfert de ora, prin polonezul Teodorczyk, minutul 74, respectiv Acheampong, minutul 85.

Este a doua victorie la rand pentru Anderlecht, dupa acel 4-0 cu Eupen din runda trecuta.

Trupa din capitala Belgiei devine astfel noua lidera din campionat, cu 41 de puncte, unul peste Club Brugge si peste Waregem, ultima remizand tot luni, 0-0 cu Mechelen.

Brugge o poate depasi insa pe Anderlecht, tot luni, daca va invinge trupa lui Mircea Rednic, Mouscron, penultima din clasament.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Anderlecht devine lidera Belgiei, #Stanciu Chipciu pe teren Anderlecht victorie, #victorie Anderlecht Belgia Chipciu aproape integralist , #stiri Nicusor Stanciu