Gol splendid din lovitura libera pentru Stanciu in Cehia, plus doua pase de gol (Video)

de Dan Alexandru
Duminica, 12 August 2018, ora 20:15

Sparta Praga se distreaza in deplasarea de duminica din campionatul Cehiei de la FK Teplice, iar Nicusor Stanciu e in zi mare de gol, bifand o reusita si servind de doua ori decisiv pentru colegii sai.

A fost 4-0 la pauza pentru Sparta Praga la Teplice, Sural o dubla, Frydek si Nicusor Stanciu (gol minunat din lovitura libera) fiind autorii golurilor.

Nita, Stanciu si Chipciu au inceput titulari jocul, in timp ce Vatajelu este pe banca.

Stanciu a marcat in minutul 39 din lovitura libera directa de la circa 23 de metri, pozitie centrala, sut fara sperante pentru portarul advers, dupa cum puteti urmari pe acest link.

Inainte de gol, Stanciu i-a oferit perfect doua pase lui Sural, la cele doua goluri marcate de acesta.

Cu aceasta victorie, Sparta face 12 puncte si are 4 victorii din tot atatea meciuri in acest debut de sezon, la egalitate insa cu Slavia Praga si Viktoria Plzen.

UPDATE: Vatajelu a intrat in minutul 69 pe teren, iar Chipciu a primit un galben in minutul 78.