Nicusor Stanciu a evoluat doar o ora in victoria la limita a lui Anderlecht in Belgia

Duminica, 16 Octombrie 2016, ora 21:33
5230 citiri

Mijlocasul roman Nicolae Stanciu a evoluat 60 de minute in victoria echipei sale Anderlecht, in campionatul din Belgia, contra celor de la Lokeren.

A fost 1-0 in etapa cu numarul 10 pentru alb-violeti, iar singurul gol a fost reusit in minutul 90 de polonezul Teodorczyk, din pasa lui Mbodji.

Internationalul roman a jucat in primele 60 de minute ale jocului, fiind apoi inlocuit cu Capel.

Alex Chipciu nu a jucat la gazde, fiind accidentat o luna de zile dupa jocul Kazahstan - Romania de marti, scor 0-0, in preliminariile CM 2018.

Dupa acest meci, Anderlecht a devenit liderul clasamentului din campionatul belgian, cu 21 de puncte, unul peste ocupanta locului secund, Zulte Waregem. Lokeren se afla pe locul 12, cu 10 puncte stranse in 10 etape.

Stanciu a jucat in toate partidele lui Anderlecht, dupa transferul de la Steaua, bifand 3 pase de gol, dar niciun gol pana acum.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Stanciu doar 60 de minute Anderlecht, #victorie Anderlecht cu Stanciu pe teren, #Stanciu pe teren victorie Anderlecht , #stiri Nicusor Stanciu