Nicusor Stanciu, eliminat dupa un derbi plin de scandal in Cehia, dupa consultarea VAR-ului

Sambata, 29 Septembrie 2018, ora 08:02
4515 citiri

Sparta Praga, echipa cu patru romani din Cehia, a pierdut un mare derbi in campionatul din centrul Europei, in fata marii rivale de la Viktoria Plzen, un meci in care Chipciu, Stanciu si Nita au fost titulari.

1-0 a fost scorul pentru Plzen, echipa de Champions League, Nicusor Stanciu ratand o buna ocazie de gol in minutul 73, dupa ce a trecut de 3 jucatori adversi si a sutat din unghi, balonul fiind respins in corner de portarul lui Viktoria.

Golul a venit doua minute mai tarziu, prin Prochazka, minutul 75, sut din interiorul careului deviat decisiv in vinclu.

In prelungiri, Stanciu, plin de nervi, si-a lovit un adversar fara minge si a fost eliminat, dupa ce centralul a consultat VAR-ul, un moment pe care il puteti urmari VIDEO pe acest link.

Nita si Chipciu au terminat integralisti partida, iar Vatajelu nu a fost inclus in lot.

Sparta a cazut pe 3 dupa aceasta infrangere, prima din sezon, cu 23 de puncte dupa 10 etape, Plzen urcand pe 2 cu 24 de lungimi, la egalitate cu liderul Slavia Praga (trupa lui Alex Baluta), care are insa un meci mai putin de disputat.

Ciolacu susține că ”are un plan” ca România să intre în Schengen și terestru: ”Trebuie însă ca interesul naţional să primeze în faţa orgoliilor politice”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, vineri, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timişoara, că dă asigurări că că avem un plan pentru ca, până la sfârşitul anului, să avem o...
Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...
#Nicusor Stanciu eliminat in Cehia VIDEO, #Stanciu eliminat Sparta meci plin de, #Sparta pierde derbi cu Plzen eliminare , #stiri Nicusor Stanciu