Nicusor Stanciu, inca un gol marcat in Belgia pentru Anderlecht, dar si eliminare (Video) - UPDATE

Duminica, 04 Decembrie 2016, ora 16:50
9634 citiri

Mijlocasul roman Nicusor Stanciu pare sa isi revina la forma de odinioara, el marcand in aceasta duminica al doilea gol in a doua etapa consecutiva in campionatul din Belgia, pentru Anderlecht.

Fostul stelist a marcat golul de 1-0 al alb-violetilor, in partida din deplasare cu Kortrijk.

Golul a fost marcat in minutul 29 cu un sut din afara careului.

Este al 4-lea gol pentru Stanciu la echipa belgiana, dupa cele doua goluri cu Mainz in Europa League si dupa reusita de duminica trecuta cu Mouscron, cand Nicusor puncta pentru 4-0, un gol asemanator cu cel marcat in aceasta duminica.

In partida de duminica, Kortrijk a ratat un penalti in minutul 17.

La acest moment, Anderlecht a urcat pe locul 3 in clasament, cu 31 de puncte, 3 mai putine ca liderul Waregem.

Nicusor Stanciu a fost eliminat de pe teren dupa ce a primit al doilea galben in minutul 59. Romanul mai fusese avertizat si in minutul 36.

Pana la cartonasul rosu insa, Anderlecht a mai marcat o data si conduce in acest moment cu 2-0 (al doilea gol a fost marcat de polonezul Teodorczyk, minutul 56), la o echipa care nu are nicio infrangere pe teren propriu in acest sezon.

De remarcat ca celalalt roman de la Anderlecht, Alex Chipciu, a intrat pe teren in minutul 62, in locul lui Bruno.

Scorul final al intalnirii a fost 3-1, dupa ce pentru Anderlecht a mai punctat Obradovici in minutul 83, iar pentru gazde a marcat Saadi in minutul 74.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Stanciu gol dupa gol Anderlecht, #Stanciu marcheaza gol Anderlecht, #Stanciu reusita superba Belgia Video , #stiri Nicusor Stanciu