Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Nicusor Stanciu, inca un pas spre cupele europene in tricoul lui Sparta Praga

Sambata, 12 Mai 2018, ora 11:36
3360 citiri

Sparta Praga a mai castigat un meci in campionatul ceh de fotbal, un meci in care romanii Nicusor Stanciu si Florin Nita au fost titulari, iar Bogdan Vatajelu a intrat pe parcurs.

1-0 a fost scorul pentru Sparta in deplasarea de la Jihlava, cu un gol marcat tarziu, in minutul 81, de Kanga, sut bun de la distanta, mingea prinzand si pamantul si pacalindu-l pe portar.

O victorie care o duce aproape sigur pe Sparta in Europa League, cu 2 etape inainte de finalul campionatului, avand 49 de puncte, la egalitate cu locul 4 Sigma Olomouc. La doua puncte in spate sunt cei de la Jablonec.

Vatajelu a intrat pe teren in minutul 87, iar Stanciu a fost inlocuit in minutul 91, dupa un meci in care a muncit mult, dar a avut putine realizari.

Jihlava este clasata pe locul 10, la 3 puncte distanta de retrogradare.

Sansele ca Sparta sa mai prinda locul 2 de Liga Campionilor sunt minime, avand in vedere ca locul 2 ocupat de rivala Slavia are 53 de puncte, 4 peste Sparta, plus un meci in minus de disputat.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Nicusor Stanciu loc de Europa League, #Stanciu Sparta Praga victorie pentru cupe, #Stanciu Nita romani Sparta Praga , #stiri Nicusor Stanciu