Faza zilei la US Open: De ce a fost nevoit adversarul lui Djokovici sa se schimbe in mijlocul setului

Joi, 06 Septembrie 2018, ora 10:24
13235 citiri

Faza zilei la US Open vine din meciul dintre Novak Djokovici si John Millman, disputat vineri dimineata.

Umiditatea ridicata de la New York l-a obligat pe australianul in varsta de 29 de ani sa intrerupa meciul in setul al doilea pentru a se schimba.

La scorul de 2-2, Millman l-a chemat pe Djokovici la fileu si i-a spus ca a transpirat atat de tare incat mingile pe care le tine in buzunar se una in timpul punctelor.

Australianul i-a mai spus ca, desi nu isi doreste, trebuie sa se schimbe. "Nole" a fost de acord si Millman a avut o pauza de vestiar de aproape sapte minute in mijlocul setului.

Pana la urma, fostul lider ATP a reusit sa castige partida si sa se califice pentru a 11-a oara in semifinale la Openul american.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#Millman Djokovic US Open, #meci tenis suspendat transpiratie, #US Open Millman Djokovic , #stiri Novak Djokovici