Jocurile Olimpice 2016: Cristina Neagu, despre ce a lipsit Romaniei sa se califice in sferturi

Vineri, 19 August 2016, ora 16:45
3720 citiri

Cea mai buna jucatoare a nationalei de handbal a Romaniei, Cristina Neagu, a explicat unde s-a pierdut calificarea in sferturile de finala la Jocurile Olimpice.

"Au fost zile grele, dar viata merge mai departe, nu am ce sa fac.

Nu putem sa ne ascundem dupa deget, ne-am trezit tarziu, la mijlocul competitiei, daca o bateam pe Angola eram calificate in sferturi. Asta e viata de sportiv, daca nu stii sa pierzi nu stii sa castigi.

Cred ca Brazilia a fost o continuare sau un rezultat al primului meci, in care am fost foarte dezamagite, nu stiam ce s-a intamplat. Nu am apucat sa ne trezim din acea stare", a spus Neagu, citata de Prosport.

Iata care a fost prima reactie a Cristinei Neagu, dupa eliminarea Romaniei

Romania a incheiat competitia pe locul 9, dupa ce a invins doar pe Muntenegru si Spania in faza grupelor.

Nationala noastra a fost invinsa la limita, scor 27-28, de Norvegia, in ultimul meci din grupa. Neagu a marcat ultimul gol al acelei partide. Romania avea nevoie de cel putin un egal pentru a se califica in sferturile de finala.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Cristina Neagu reactie eliminare, #Cristina Neagu Romania sferturi Olimpiada, #Romania ratat calificare Olimpiada , #Jocurile Olimpice 2016