Oltchim castiga cu Randers si merge mai departe in Liga Campionilor

Duminica, 04 Noiembrie 2012, ora 21:36
2504 citiri

Oltchim Ramnicu Valcea a castigat meciu cu danezele de la Randers, din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin, scor 27-23, si s-a calificat deja mai departe in competitie.

Dupa trei victorii consecutive in Champions League, "galacticele" noastre au inceput ceva mai greu partida cu nordicele. Randers a preluat initiativa in a doua jumatate a primei reprize, s-a distantat la doua goluri pe tabela, insa formatia daneza s-a vazut egalata la ultimul atac inainte de pauza, scor 10-10.

In partea secunda elevele lui Jakob Vestergaard si-au revenit si, pana la final, au reusit sa se distanteze si sa castige destul de confortabil, la o diferenta de patru goluri.

In urma acestui rezultat, cu patru victorii dupa patru meciuri, Oltchim s-a calificat deja din Grupa A a Champions League, desi mai are doua partide de jucat in aceasta faza a competitiei.

Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....
Gabriela Firea a intrat în campanie electorală încă din prima zi de la nominalizare: „Acum avem o şansă în plus. Votul trebuie să fie util”
Preşedintele PSD Bucureşti, Gabriela Firea, proaspăt desemnată candidatul social-democraților la Primăria Capitalei, și-a început deja discursurile de candidat, marți, 23 aprilie, la nici...
#Oltchim Randers rezultat, #Oltchim Liga Campionilor rezultat, #Oltchim rezultate Champions League , #Liga Campionilor