Oltchim Ramnicu Valcea face legea in Liga Campionilor

Duminica, 14 Februarie 2010, ora 21:19

Echipa de handbal feminin Oltchim Ramnicu Valcea a facut un pas important catre calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins Dinamo Volgograd, scor 30-24.

"Galacticele" Romaniei au avut o noua prestatie de senzatie si au obtinut un succes categoric, dupa ce la pauza au condus cu 16-9.

In repriza a doua, Oltchim a continuat sa faca legea si s-a impus cu un avantaj de sase goluri, scor 30-24.

Datorita acestui rezultat, fetele lui Radu Voina au acumulat patru puncte in grupa principala 2 si se afla pe primul loc.

In urmatorul meci, pe 21 februarie, Oltchim va intalni la Ramnicu Valcea pe Viborg.