Oltchim Ramnicu Valcea face legea in Liga Campionilor

Duminica, 14 Februarie 2010, ora 21:19
2442 citiri

Echipa de handbal feminin Oltchim Ramnicu Valcea a facut un pas important catre calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins Dinamo Volgograd, scor 30-24.

"Galacticele" Romaniei au avut o noua prestatie de senzatie si au obtinut un succes categoric, dupa ce la pauza au condus cu 16-9.

In repriza a doua, Oltchim a continuat sa faca legea si s-a impus cu un avantaj de sase goluri, scor 30-24.

Datorita acestui rezultat, fetele lui Radu Voina au acumulat patru puncte in grupa principala 2 si se afla pe primul loc.

In urmatorul meci, pe 21 februarie, Oltchim va intalni la Ramnicu Valcea pe Viborg.

C.M.

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO