Rezultat magnific pentru Oltchim in Liga Campionilor

Duminica, 13 Noiembrie 2011, ora 20:26
3274 citiri

Oltchim Ramnicu Valcea a obtinut inca un rezultat notabil in Liga Campionilor, invingand formatia spaniola Itxaco, scor 30-22.

Fetele lui Radu Voina au reusit, datorita acestui rezultat, sa castige grupa D, obtinand zece puncte in sase meciuri.

Itxaco, finalista Ligii Campionilor din editia precedenta, a inceput in forta, iar la pauza a avut un avantaj de doua goluri (13-11).

Partea a doua le-a apartinut insa romancelor, care au castigat meciul cu un avantaj de opt goluri.

Oltchim isi va afla adversarele din grupa principala marti, la Viena.

La meciul de la Valcea a fost prezent si stelistul Florin Costea, prietenul Adei Nechita.

C.M.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...