Victorie de rasunet pentru Oltchim Ramnicu Valcea in Liga Campionilor

Sambata, 06 Februarie 2010, ora 22:56
2489 citiri

Oltchim Ramnicu Valcea a obtinut o victorie extrem de importanta, scor 31-26, impotriva austriecelor de la Hypo Viena, in primul meci din grupa a doua principala din Liga Campionilor la handbal feminin.

Fetele lui Radu Voina au trecut peste complexul Hypo Viena si au oferit o adevarata demonstratie de handbal in Austria.

Dominarea romancelor s-a concretizat si pe tabela, care la pauza arata 18-13 in favoarea noastra. Jocul bun al fetelor de Oltchim a continuat si dupa pauza, reusind sa ne adjudecam primul loc din grupa dupa victoria cu 31-26 in fata lui Hypo.

In celalalt meci din grupa a doua principala, Viborg a trecut de Dinamo Volvograd cu 30-29.

Oltchim Ramnicu Valcea va intalni in urmatorul meci, pe 14 februarie, pe teren propriu, formatia rusa Dinamo Volvograd.

C.M.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....