Victorie de senzatie pentru Oltchim in Liga Campionilor

Duminica, 12 Februarie 2012, ora 19:35
3026 citiri

Visul finalei Ligii Campionilor devine tot mai probabil pentru Oltchim. Gruparea din Ramnicu Valcea a bifat a doua victorie consecutiva in grupa principala 2, scor 30-21, cu Metz.

Oltchim a avut un start furibund de meci, avand in fata niste adversare net depasite la fiecare duel direct.

Dupa primele cinci minute, tabela arata deja 4-0, iar avantajul s-a majorat pana la pauza, scorul devenind 18-12.

Pentru ca Oltchim a continuat jocul bun si in partea secunda, cand si-a pastrat avantajul luat in primele 30 de minute, Radu Voina si-a permis in ultimul sfert de ora sa incerce si jucatoarele de rezerve.

Si acestea au dat randamentul scontat, iar Oltchim s-a impus in cele din urma cu 30-21.

Dupa acest rezultat, Oltchim ocupa primul loc in Grupa 2, cu 4 puncte. Duminica seara se mai disputa meciul dintre Buducnost si Krim Mercator.

Oltchim va disputa urmatorul meci pe 19 februarie de la ora 18:00, pe teren propriu impotriva celor de la Buucnost.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....