CSM CSU Oradea este campioana Romaniei la baschet masculin

Miercuri, 13 Iunie 2018, ora 08:00
65 citiri
Visul a devenit realitate! Dupa doi ani, CSM CSU Oradea a cucerit din nou titlul de campioana a Romaniei, dupa o victorie foarte clara in meciul patru al finalei cu CSM Steaua.

Echipa noastra si-a dovedit din nou superioritatea pe terenul adversarei sale, dupa o prestatie solida, cu un joc colectiv impecabil.

Spre deosebire de cele trei meciuri pecedente, bucurestenii au intrat mai bine in partida, conducand dupa primul sfert, scor 21-16. Oradenii au readus lucrurile la normal in sfertul ...citește toată știrea