CSM-U 2 Oradea - Universitatea 2 Cluj-Napoca 71-87 - Ultimul sfert a contat cel mai mult

Sursa: Crisana
Marti, 16 Decembrie 2014, ora 22:30
73 citiri
CSM-U 2 Oradea a contabilizat cea de-a 8-a infrangere in campionatul Ligii I la baschet masculin. Jucatorii pregatiti de Alin Cures au fost invinsi pe teren propriu de Universitatea 2 Cluj-Napoca cu scorul de 71-87 (11-20, 24-21, 22-20, 14-26).
Debutul de meci a fost foarte slab pentru oradeni, astfel ca formatia oaspete conducea cu 9 puncte dupa primele 10 minute de joc. Pana la pauza, ca urmare a evolutiei excelente avute de Horia Hora care a marcat nu mai putin de 19 de puncte in acest ...citește toată știrea