A debutat turneul de calificare al Campionatului European U19 de la Oradea: Romania a invins Insulele Feroe cu 2-0 la fotbal (FOTO)

Joi, 12 Noiembrie 2015, ora 20:05
28 citiri
Echipa Romaniei a debutat cu o victorie la turneul de calificare al Campionatului European de Fotbal U19, care a inceput joi la Oradea, la Stadionul Iuliu Bodola. Tinerii tricolori s-au impus cu scorul de 2-0 (1-0). Primul gol al intalnirii l-a marcat Alexandru Stoica, in minutul 42, cu un sut din unghi din interiorul careului, in timp ce cel de-al doilea le-a marcat Patrick Petre, cu un sut de la 25 de metri, in minutul 82.

"Vrem sa abordam cu cea mai mare seriozitate acest turneu de ...citește toată știrea