CAO Oradea s-a impus clar in derby-ul din deplasare cu Dinamo Leonardo si s-a desprins la cinci puncte in fruntea clasamentului

Marti, 17 Octombrie 2017, ora 11:21
50 citiri
Fotbalistii de la CAO Oradea s-au impus clar in derby-ul Seriei I din Liga a V-a, dupa ce, sambata, au castigat in deplasare, cu scorul de 5-1, pe terenul formatiei Dinamo Leonardo Oradea.

Partida, care a contat pentru etapa a 7-a, s-a desfasurat la Paleu si a reunit peste 300 de spectatori.

Elevii antrenorului Florin Farcas s-au impus clar, dupa ce la pauza conduceau cu 1-0.

Primul gol al partidei a fost consemnat pe finalul primei parti a jocului, in minutul 37, cand a inscris Hering.