Echipa de fotbal U17 a Romaniei a intalnit Croatia la Paleu

Joi, 01 Octombrie 2015, ora 17:38
62 citiri
Echipa nationala de fotbal juniori U17 a Romaniei s-a aflat in aceasta saptamana in judetul Bihor, unde a disputat doua jocuri amicale, in compania reprezentativei similare a Croatiei.

Dubla cu Croatia pentru tinerii "tricolori" s-a desfasurat la Paleu, marti si joi, si s-a incheiat la egalitate, 2-2, in prima partida, respectiv s-au impus croati cu 2-1 in cea de-a doua.

Marti, in primul joc, echipa croata a deschis scorul in minutul de prelungire al primei reprize, cand a marcat Kulenovic, ...citește toată știrea