Handbalistii de la CSM Oradea s-au impus clar la Satu Mare: 31-24

Luni, 25 Septembrie 2017, ora 12:18
39 citiri
Handbalistii de la la CSM Oradea si-au continuat duminica cu succes parcursul din noua editie de campionat. In cadrul etapei a II-a a Diviziei A, Seria B, elevii antrenorului Sebastian Tudor au evoluat in deplasare, pe terenul formatiei locale ADEP, pe care au intrecut-o cu scorul de 31-24, dupa ce si la pauza conduceau cu 16-9.

Oradenii si-au dominat clar adversarul, nepunandu-se in acest joc decat problema scorului, iar dupa ce in prima repriza s-au desprins la sapte goluri, in partea a doua, ...citește toată știrea