Luceafarul Oradea a parasit Cupa Romaniei, cedand la penalty-uri, in fata celor de la Crisul Santandrei

Joi, 28 Mai 2015, ora 10:10
162 citiri
Semifinalele fazei judetene a Cupei Romaniei la fotbal au adus eliminarea echipelor favorite, astfel, primele clasate in Liga a IV-a, Luceafarul Oradea si FC Hidisel au fost invinse si au parasit competitia.

Desi a evoluat pe teren propriu, liderul autoritar al Ligii a IV-a, Luceafarul Oradea, a cedat in fata celor de la Crisul Santandrei. Dupa un meci disputat, la finele timpului regulamentar de joc scorul a fost egal, 1-1, dupa ce gazdele au egalat in minutul 4 al prelungirilor, prin Morna. ...citește toată știrea