Victorie! CSM CSU Oradea s-a impus cu 90-86 in primul meci al semifinalei cu U BT Cluj

Duminica, 12 Mai 2019, ora 21:54
16 citiri
Baschetbalistii de la CSM CSU Oradea au inceput cu dreptul seria jocurilor din semifinala Ligii Nationale cu U BT Cluj, dupa ce duminica s-au impus, dupa prelungiri, cu scorul de 90-86, chiar pe terenul echipei de pe Somes.

Foarte disputat, jocul a avut nevoie de o repriza de prelungiri pentru a decide invingatoarea, pentru ca la finele timpului regulamentar de 40 de minute, scorul a fost egal 78-78. Oradenii, care sunt si campionii en-titre, au condus la jumatatea confruntarii cu scorul de ...citește toată știrea