Victorie la doua puncte pentru baschetbalistii de la CSM CSU Oradea: 84-82, in derby-ul etapei, cu BC SCM Timisoara

Duminica, 13 Noiembrie 2016, ora 00:06
61 citiri
Baschetbalistii oradeni de la CSM CSU s-au impus la o diferenta de doua puncte, cu scorul de 84-82, in derby-ul etapei a VIII-a a campionatului Ligii Nationale, desfasurat sambata seara la Arena Antonio Alexe. Elevii antrenorului Cristian Achim au primit replica timisorenilor de la BC SCM, o formatie mult schimbata in bine fata de anul trecut.

Jocul a fost inceput bine de gazde, care dupa cinci minute conduceau cu 15-4. In cele din urma insa, primul sfert a fost castigat doar la doua lungimi ...citește toată știrea