Otelul obtine un egal dramatic cu Victoria Branesti

Vineri, 12 Noiembrie 2010, ora 15:50
2742 citiri

Otelul Galati, liderul autoritar al Ligii 1, a obtinut un egal dramatic in meciul de pe teren propriu cu nou promovata Victoria Branesti, scor 1-1.

Disputa de la Galati a inceput in nota de dominare a gazdelor, care au avut prima actiune de poarta periculoasa in minutul 11, cand Paraschiv a reclamat un penalti. Viglanti l-a incercat apoi pe Stoicescu dupa care Victoria a lovit pentru prima data. Popa a sutat de la distanta, incercand sa-l suprinda pe Grahovac, insa balonul a lovit doar transversala.

In minutul 36 a venit si lovitura de teatru, Branestiul deschizand scorul la Galati prin Razvan Avram, care l-a pacalit pe portarul Grahovac.

Galatenii au turat motoarele in repriza secunda, insa, rand pe rand, ilie, Viglanti sau Paraschiv au ratat ocazii bune de a egala situatia pe tabela.

Nou intratul Iorga a lovit bara in minutul 67 iar Paraschiv a mai solicitat o lovitura de la 11 metri, insa a primit doar un "galben" pentru simulare. Golul egalarii a fost marcat Pena, in prelungirile partidei, Otelul evitand astfel o infrangere deloc anticipata.

Scor final, Otelul - Victoria Branesti 1-1.

Echipele:

Otelul Galati: Grahovac - Rapa, Perendija, Sergiu Costin, Salagean - Neagu, Giurgiu - Antal, Viglianti, Silviu Ilie - Paraschiv.

Rezerve: Branet, Cojoc, Sarghi, Laurentiu Iorga, Ochirosii, Pena, Borbely.

Antrenor: Dorinel Munteanu.

Victoria Branesti: Stoicescu - Maghici, Marincau, Sergiu Bar, Nicola - Olariu, Alexandru Iacob, Dorinel Popa, Nicoara, Razvan Avram - Bodran Oprea.

Rezerve: Bordeanu, Stelian Isac, Straut, Ispir, Daniel Novac, Alexandru Buhus, Cornel Coman.

Antrenor: Ilie Stan.

Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
Ciolacu: Apartenenţa României la NATO reprezintă o garanţie de securitate pentru ţara noastră. Vom continua să fim un actor influent şi constructiv FOTO/VIDEO
Marcel Ciolacu, premierul României afirmă, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că apartenenţa României la Organizația Nord Atlantică reprezintă o garanţie de securitate pentru...
#Otelul egal dramatic Branesti, #Victoria Bramesti egal Otelul, #Otelul lider Liga 1 , #Liga I