Otelul castiga in ultimul minut cu Chiajna

Luni, 29 Aprilie 2013, ora 20:55
1517 citiri

Otelul Galati a castigat, scor 2-1, intalnirea cu cei de la Concordia Chiajna, din etapa cu numarul 28 a Ligii 1. Interesant este ca golul victoriei moldovenilor a fost marcat in ultima faza a meciului.

Dupa un debut de partida echilibrat si fara evenimente deosebite, ilfovenii au dat lovitura la Galati in minutul 14, Serediuc finalizand bine un contraatac al Concordiei.

Gazdele de la Otelul au restabilit egalitatea rapid, Sarghi reluand in plasa portii lui Nita o centrare din partea stanga.

Jucatorii Otelului au incercat apoi sa forteze victoria, insa Sarghi, Neagu si Iorga nu au gasit drumul spre gol.

Partea secunda a fost ceva mai linistita, cu ocazii putine, galatenii reusind victoria la ultima faza a meciului. Era minutul 93 atunci cand Belu l-a busculat pe Vancea in propriul careu iar Iorga a transformat lovitura de la 11 metri acordata de arbitru.

Echipele:

Otelul: Grahovac - Cojoc, Sarghi, Benga, D. Popescu - Filip, Neagu - L. Iorga, Paraschiv, Stromajer - Astafei

Rezerve: Simaitis, Z. Ljubinkovic, Marquinhos, Gazale, Sg. Costin, Vancea, Didi

Antrenor: Ioan Balaur

Concordia: Nita - Belu, Leca, Fl. Ilie, Bucurica - Pana - Cosereanu, Purece, Ispir, Serediuc - Welligton.

Rezerve: G. Iancu, Belica, Zuluf, A. Stan, Popovici, Novac, N. Rosu

Antrenor: Ilie Stan

Arbitri: M. Barsan - D. Hulubei, D. Ciocanea

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...