Otelul, "executata" de Astra la Ploiesti

Vineri, 20 Aprilie 2012, ora 19:50
1634 citiri
Fatai, eroul Astrei

Campioana Otelul Galati a fost invinsa, la Ploiesti, de cei de la Astra, "dracii negri" impunandu-se destul de clar, cu scorul de 3-1.

Prima repriza a fost echilibrata, cu ambele echipe jucand economicos, fara a-si asuma vreun risc.

Echilibrul s-a rupt inainte de pauza, atunci cand Perendija l-a faultat in careu pe Fatai, arbitrul aratand punctul cu var. Tot Fatai a executat si a transformat penaltiul.

In partea secunda, campionii au iesit la joc, reusind chiar sa egaleze in minutul 64, atunci cand brazilianul Didi a marcat cu un sut din 5 metri. Gazdele de la Astra au decis soarta partidei in numai doua minute, Spadacio si Fatai marcand pe doua contre.

In urma acestui rezultat, campionii se indeparteaza de locurile de Europa League, riscand sa nu joace in intrecerile continentale in sezonul urmator.

Astra: Silviu Lung Jr. - Barboianu, Gaman, Oprsal, Morais - Florin Patrascu, Liviu Bajenaru, Alexandru Stan, William - Spadacio, Fatai.

Rezerve: Grigore, Ricardo, Bogdan Patrascu, Bogdan Rusu. Ologu, Vadrariu, Budescu.

Antrenor: Mircea Rednic

Otelul: Branet - Rapa, Sirghi, Perendja, Salageanu - Filip, Giurgiu - Iorga, Didi, Bus - Pena.

Rezerve, Grahovac, Stromajer, Sergiu Costin, Silviu Ilie, Neagu, Punosevac, Benga, Frunza.

Antrenor: Dorinel Munteanu

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Otelul invinsa Astra, #Astra victorie Otelul, #Fatai gol Astra Otelul, #rezultat Astra Otelul , #Liga I