Otelul Galati a debutat cu dreptul in returul Ligii I

Vineri, 19 Februarie 2010, ora 16:12
1215 citiri

Otelul Galati a castigat, scor 1-0, partida jucata vineri cu International Curtea de Arges, in prima etapa a returului Ligii I.

Unicul gol al partidei a fost marcat de fostul jucator al Stelei, Razvan Ochirosii, in minutul 83. Acesta a marcat din apropiere, dupa o centrare a lui Rapa.

Gazdele au terminat partida in 10 jucatori, dupa ce Sarghi a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu in minutul 88.

Otelul Galati: Granovac - Rapa, Sarghi, Costin, Salagean - Giurgiu, Neagu - Ilie (Ochirosii '52), Ibeh (Pena '72), Iorga (Antal '59) - Axente.

Antrenor: Dorinel Munteanu.

Inter Curtea de Arges: Popa - Matei, Pintilii, Chiriches, Frasineanu - Abiodun (Bacila '86), Vezan (Radut '73), Nasser, Lazar (Kone '61) - Stan, Zagren.

In urma acestui succes, Otelul Galati a ajuns la 25 de puncte in clasamentul Ligii I si ocupa pozitia a 9-a. De partea cealalta, argesenii raman pe locul 15, cu 16 puncte.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Otelul Interational Curtea Arges, #rezultat Otelul Inter, #Liga I etapa 18 , #Liga I