Pandurii castiga in prelungiri cu Otelul

Luni, 20 August 2012, ora 20:57
2506 citiri

Pandurii Targu Jiu continua seria impresionanta de rezultate din acest debut de sezon, gorjenii obtinand o victorie importanta, scor 3-2, in derbiul cu Otelul Galati.

Intalnirea a inceput in usoara nota de dominare a oaspetilor de la Galati, insa baietii lui Grigoras au revenit rapid in joc. Radut a scos un penalti in minutul 17 iar Maxim a transformat cu siguranta, deschizand scorul.

A urmat o perioada de dominare a gazdelor, echilibrata pe final de repriza de Otelul. Ocazii cu adevarat importante nu au mai fost, desi Radut, Maxim si Inkango au incercat poarta.

In partea secunda a fost insa cu adevarat spectacol.

Mai intai, Otelul a restabilit egalitatea prin Iorga, acesta transformand un penalti acordat dupa un fault al lui Mingote la Pena. Imediat, Grigoras a mutat castigator introducandu-l pe Karim Boutadjin in locul lui Radut.

Karim i-a adus pe gorjeni in avantaj in minutul 72, cu un sut fabulos, la vinclu. Gazdele puteau sa se desprinda in minutul 89, atunci cand sutul lui Lemnaru a izbit bara.

Cum ocaziile irosite se razbuna, Otelul a egalat inca o data in prelungiri, in urma golului marcat de Inkango, numai ca omul zilei, Karim, a adus cele 3 puncte Pandurilor la ultima faza de joc.

In urma acestui rezultat, echipa lui Grigoras ramane pe locul 2 in clasamentul Ligii 1, in spatele Stelei, dar cu acelasi numar de puncte.

Pandurii: Mingote - Ungurusan, Viera, Mamele, Vlad - Nistor, Radut, Voiculet - Maxim, Matulevicius, Ibeh

Rezerve: Lazar, Bacila, Rusu, Cristea, Grigoras jr, Lemnaru, Boutadjine

Otelul: Branet - Rapa, Costin, Benga, Ljukinkovic - Neagu, Giurgiu - Inkango, Viglianti, Stromajer - Pena

Rezerve: Simaitis, Carja, Iorga, Filip, Bus, Bajenaru, Punosevac

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Pandurii Otelul rezultat Liga 1, #Pandurii Otelul Liga 1, #Pandurii rezultate Liga 1 , #Liga I