Spectacol in Ghencea: Steaua - Otelul 5-0

Vineri, 01 Mai 2009, ora 22:48
2498 citiri

Formatia antrenata de Marius Lacatus a obtinut o victorie zdrobitoare in fata Otelului Galati, scor 5-0, intr-o partida contand pentru etapa a 28-a a Ligii I.

Steaua a obtinut cea mai categorica victorie din acest sezon, dupa o serie de prestatii lamentabile si victorii obtinute in extremis. Formatia din Ghencea a deschis scorul in minutul 34, prin reusita lui Bogdan Stancu. Galatenii au primit o lovitura in minutul 45, cand Giurgiu a primit cartonasul rosu pentru un fault in careu, o decizie discutabila a centralului Tudor, ros-albastrii marind diferenta prin executia lui Dorin Goian.

Cu victoria obtinuta inca de la pauza, stelistii au jucat relaxat si precis in repriza secunda, reusind sa incante tribunele stadionului Ghencea. Toja a marcat pentru 3-0 in minutul 58, Dayro Moreno marind proportiile scorului la 4-0 noua minute mai tarziu. Pantelis Kapetanos si-a facut datoria si a marcat in stilul caracteristic, pe masura ce finalul partidei se apropia, inchizand tabela la 5-0 pentru gazde.

Dupa aceasta victorie, trupa lui Lacatus ramane in cursa pentru un loc de UEFA, dar la 8 puncte de liderul Unirea Urziceni.

Chiar daca au parasit umiliti gazonul de pe Ghencea, galatenii raman la 9 puncte de zona retrogradabila, indreptandu-se spre un final de sezon linistit.

Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...
Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
#Steaua Bucuresti, #victorie categorica, #otelul galati, #rezultate Liga I , #Liga I