Dinamo a invins Otelul cu 1 - 0

Sambata, 05 Aprilie 2008, ora 18:41
1372 citiri

Formatia antrenata de Cornel Talnar a obtinut cel de-al patrulea rezultat pozitiv in deplasare, dupa 2 - 1 cu "U" Cluj, 1 - 1 cu Gloria Bistrita, si 2 - 1 cu Dacia Mioveni, invingand Otelul Galati, sambata, in cadrul etapei a 27-a.

Dinamovistii au inceput partida cu o tatonare la mijlocul terenului, iar dupa minutul 30, acestia au mutat jocul in jumatatea oaspetilor, insa fara nici un rezultat pozitiv, scorul mentinandu-se egal la pauza.

Golul mult asteptat a venit in repriza secunda, atunci cand atacantul Ionel Danciulescu l-a executat cu un sut la coltul lung din interiorul careului pe portarul Kolev, in minutul 64, trecand astfel pe prima pozitie in clasamentul golgheterilor Ligii 1, cu 15 reusite in actualul sezon.

Otelul Galati: Kolev, S. Ilie, Nogo, Jelev, Giurgiu, Deac, Iorga, Paraschiv, Szekely, E. Jula, D. Stan.

Dinamo: Lobont, Blay, Goian, S. Izvoranu, Pulhac, Cristea, Margaritescu, Ropotan, Cat. Munteanu, Danciulescu, Fl. Bratu.

In urmatoarea etapa, Dinamo va intalni pe teren propriu Pandurii Targu Jiu, iar Otelul va primi vizita Poli Stiintei Timisoara, pe 9 aprilie.

Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...
Guvernul a făcut anunțul mult așteptat! Două stadioane de aproape 1.5 miliarde de lei se vor construi în România
Executivul a aprobat, joi, hotărârea de Guvern pentru aprobarea indicatorilor tehnico-economici ai obiectivului de investiţii „Construire Stadion cu capacitate de 30.000 locuri, Str. Ştefan...
#Danciulescu, #gol, #Dinamo, #otelul, #Galati, #rezultat, #etapa 27 , #stiri Otelul