Patricia Tig, in turul doi la Tashkent dupa o revenire superba

Marti, 27 Septembrie 2016, ora 12:48
6282 citiri

Patricia Tig s-a calificat in turul al doilea al turneului WTA de la Tashkent, Uzbekistan, dupa ce a invins-o pe rusoaica Vitalia Diatchenko, scor 4-6, 6-4, 6-3, revenind superb in setul al doilea, de la 2-4.

Romanca incepuse bine meciul, avand 2-0 in primul set, dar a pierdut urmatoarele 5 game-uri. S-a apropiat apoi la 4-5 si a salvat trei mingi de set, dar rusoaica a castigat in cele din urma cu 6-4.

In setul al doilea, Tig a fost condusa cu 2-0 si 4-2, dar apoi a revenit senzational si a castigat 6 game-uri consecutive, pana la 2-0 in setul decisiv.

Vitalia a egalat la 2, insa Tig nu a acuzat socul si s-a distantat la 5-2. A avut minge de meci la acest scor, pierduta insa, si a inchis partida in game-ul urmator, cu un break, dupa doua ore si 10 minute de joc.

In turul urmator, romanca, locul 117 mondial, o va intalni pe Denisa Allertova, din Cehia, locul 114 WTA.

Pentru aceasta performanta, Tig va primi 3.420 de dolari si 30 de puncte WTA.

Patricia Tig - Vitalia Diatchenko 4-6, 6-4, 6-3

12:57 - Game, set si meci pentru Tig, care se califica in turul al doilea dupa o revenire de senzatie! Meciul a durat peste doua ore.

12:48 - Romanca are 5-2 si serveste pentru castigarea meciului.

12:19 - Patricia Tig a intors scorul de la 2-4 si a castigat setul al doilea cu 6-4. Vom avea set decisiv!

11:56 - Dupa ce a fost condusa cu 2-0, Tig a egalat la 2 in setul al doilea.

11:32 - Patricia a salvat trei mingi de set game-ul trecut, insa nu mai poate face acest lucru si la 5-4 pentru Diatchenko, aceasta castigand primul set.

11:27 - Romanca tine aproape de rusoaica, aceasta conducand insa cu 5-4.

Urmariti si desfasurarea scorului din partida pe care o disputa o alta romanca, Ana Bogdan, in primul tur la Tashkent

11:09 - Patricia incepuse bine, conducand cu 2-0, insa rusoaica a intors scorul si are 3-2.

10:48 - A inceput partida! Rusoaica este prima la serviciu.

INFO: Patricia este pe locul 117 mondial, in timp ce adversara sa, fost numar 71, este pe modesta pozitie 645.

INFO: Aceasta este prima intalnire directa dintre cele doua.

INFO: Invingatoarea acestei partide o va intalni in optimi pe Denisa Allertova, din Cehia, locul 114 mondial.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Tig invins Diatchenko Tashkent, #Patricia Tig primul tur Tashkent, #Patricia Tig Vitalia Diatchenko Tashkent, #Patricia Tig live score Tashkent , #stiri Patricia Tig