Ziare.com
Home > Actualitate > Pensii > Comentarii
Pensii

Ce parere aveti despre Pensii?

Pensii
 
2 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

UN PORTOCALIU CARE DEZBINA

M-am saturat sa ii ascult pe unii care in numele moralei (a se citi ura impotriva securistilor), critica militarii. Mi-e sila ca votul meu este considerat egal cu al unuia dinastia. Macar la salariu si la pensie sa se vada diferenta intre mine si unu care sta in bat, acolo unde intoarce uliul sau vreun copil al lui, chiar daca prin spaga a ajuns profesor de drept constitutional, iar toate legile propuse de unul ca el, incalca in esenta principiile de drept si constitutia. Sunt militar si sunt mandru de asta. Am lucrat doar dupa 1989. Am ajutat tara mea sa intre in NATO. Am avut predecesori si haimanale, dar si oameni profesionisti de la care am avut ce invata. Acum am colegi pensionari care au iesit pe caz de boala inainte de termen. Sunt bolnavi, au nevoie de banii pe care i-au castigat legal, nu i-au furat ca alti politicieni romani. Nu va e rusine sa veniti cu tema asta de africani gen: "ala are mai mult ca mine, sa-i mearga rau, ca asa vreau eu!"? Daca exista oameni in Romania care sa critice o decizie a Inaltei Curti de Casatie si Justitie, pentru a infiera o intreaga clasa sociala, atunci de ce sa ma mai mir de ticalosia pdl? Oricum, daca politicienii incalca principiul separatiei puterilor in statul roman, nerecunoscand decizia justitiei, atunci sa stiti ca Romania e pierduta. In acel moment trebuie facute memorii catre comisia europeana a drepturilor omului, la NATO, la toate instituiile si forurile care sunt interesate ca Romania sa ramana un stat de drept. Numai asa luptati impotriva politicienilor care vor sa duca tara in dictatura.

 

In Cuba saliul mediu este 350 pesos. Pensi acestora este egala cu

....7 dolari pe luna.
La noi cei cu ceafa groasa si grasa din structurile militare vor 7000 de lei, adica 2000 de dolari.
Ce nesimtire !

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor