Liga 1: Petrolul, prima victorie in deplasare in acest sezon

Marti, 29 Martie 2016, ora 22:24
6500 citiri

Petrolul Ploiesti a obtinut prima victorie din play-out, pe terenul celor de la ACS Poli Timisoara, scor 1-0, in etapa a 4-a a Ligii 1.

Primul meci din campionatul nostru care s-a jucat dupa meciurile amicale ale nationalei a fost unul care a fost decis in prima repriza de un gol al lui Astafei, in minutul 21, si s-a disputat intre echipele clasate pe ultimele doua pozitii ale Ligii 1.

Cei care au avut insa cele mai multe ocazii de gol au fost fotbalistii gazdelor, insa portarul Alberto Cobrea a fost omul meciului, aparand practic toate suturile jucatorilor lui Poli Timisoara.

In repriza a doua, portarul ploiestenilor a continua paradele si duelul direct cu cel mai periculos jucator al gazdelor, Elek.

Liga 1: CFR Cluj, egal dramatic la Poli Timisoara, in play-out

S-a terminat 1-0 pentru cei de la Petrolul, care ajung astfel la 8 puncte si incep sa spere ca ar putea evita retrogradarea, fiind insa in continuare pe ultimul loc. Poli Timisoara este pe penultimul loc, 7, cu 15 puncte, cu unul mai putin decat Concordia Chiajna si FC Voluntari.

F.N.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Petrolul invins Poli Timisoara, #Poli Timisoara Petrolul Liga 1, #Poli Timisoara Petrolul play out, #meciuri play out Liga 1 , #Liga 1