Petrolul Ploiesti, egal in primul amical al verii

Duminica, 23 Iunie 2013, ora 09:15
1033 citiri

Petrolul Ploiesti a remizat si ea in primul amical din aceasta vara, scor 2-2 cu formatia croata Lokomotiva Zagreb, in stagiul de pregatire din Slovenia.

Younes Hamza in minutul 3 si Adrian Cristea in minutul 65 din penalti au marcat pentru romani, pentru croati marcand Misici in minutul 78 si Chago in minutul 92.

Cosmin Contra a inceput partida in urmatoarea formula: Pecanha - N. Popescu, Hoban, Yamissi, Guilherme - Romario, De Lucas - Boudjemaa, Younes, Grozav - M. Roman. Pe parcurs, tehnicianul i-a mai introdus si pe Povilas (I. Oprea 75') - Achim, Neag, Geraldo, Grecu - Mustivar, A. Lungu - Ad. Ilie, Ad. Cristea, Morar - Cristescu.

Tot sambata, Steaua Bucuresti a remizat si ea, scor 0-0 cu Rubin Kazan din Rusia, tot in primul amical al verii.

Urmatorul amical pentru Petrolul va avea loc pe 25 iunie, insa partida nu este confirmata inca oficial. Adversarul ar trebui sa fie Hajduk Split, tot din Croatia, castigatoarea Cupei, in recent incheiatul sezon.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#egal petrolul primul amical al verii, #petrolul lokomotiva zagreb egal amical, #meci amical egal petrolul zagreb , #stiri Petrolul Ploiesti