Handbalistele CSM Roman incheie sezonul cu o infrangere pe teren propriu

Duminica, 20 Mai 2018, ora 16:45
99 citiri
In cadrul ultimei etape a acestui sezon al Ligii Nationale de handbal feminin, echipa CSM Roman a intalnit sambata, 19 mai, pe teren propriu, de la ora 16, Universitatea Cluj.
Avand nevoie de victorie la Roman pentru evitarea barajului pentru ramanerea in prima liga, clujencele fac un inceput de meci slab si sunt conduse de CSM Roman cu 11-5, in minutul 22. Fara obiectiv pentru acest meci, gazdele slabesc insa ritmul, iar U Cluj se apropie la doua goluri pana la pauza, 14-12, apoi egaleaza la ...citește toată știrea