colegiul national vlaicu voda

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Armand Nicolae Moisescu, cel mai mare punctaj dintre participantii de la "Vlaicu" la "Dan Barbilian"!

Armand Nicolae Moisescu, cel mai mare punctaj dintre participantii de la "Vlaicu" la "Dan Barbilian"!

Sambata, la Liceul Teoretic "Iulia Zamfirescu" din Mioveni s-a desfasurat Concursul judetean de programare "Dan Barbilian", adresat elevilor incepand cu clasa a V-a si pana in clasa a XII-a. Din zona noastra au participat, insa, numai liceeni, cu totii provenind de la Colegiul National "Vlaicu mai mult


Luni, 22 Ianuarie 2018, ora 23:32

Ziua Culturii Nationale a fost sarbatorita la Muzeul Municipal

Ziua Culturii Nationale a fost sarbatorita la Muzeul Municipal

Data de 15 ianuarie a fost declarata Zi Nationala a Culturii, fiind si data la care, in urma cu 168 ani, s-a nascut marele poet Mihai Eminescu. Pentru a sarbatori cum se cuvine acest eveniment, la Muzeul Municipal a fost organizata o activitate culturata dedicata geniului poeziei romanesti. In mai mult


Marti, 16 Ianuarie 2018, ora 19:28

Triplu eveniment la Muzeul Municipal, de Ziua Culturii Nationale

Triplu eveniment la Muzeul Municipal, de Ziua Culturii Nationale

Muzeul Municipal Curtea de Arges are placerea sa anunte organizarea unui triplu eveniment luni, zi deosebit de importanta in istoria si literatura poporului roman. Astfel, pentru a marca cei 168 de ani de la nasterea Luceafarului poeziei romanesti, Mihai Eminescu, sunteti invitati la un recital de mai mult


Sambata, 13 Ianuarie 2018, ora 23:26

Publicitate in ARGES EXPRES - 2 februarie 2018

Publicitate in ARGES EXPRES - 2 februarie 2018

MAREA PUBLICITATE

ANGAJAM MUNCITORI IN CONSTRUCTII

Pentru ca ne dezvoltam si, fiind in crestere, avem nevoie de forte noi in echipa noastra! Dulgherii, fierarii, zidarii, finisorii - calificati sau necalificati, dar dornici sa invete - sunt bineveniti alaturi de noi! Cautam oameni cu care sa mai mult


Joi, 01 Februarie 2018, ora 23:34

Alexandru Davila - dramaturg si om de teatru

Alexandru Davila - dramaturg si om de teatru

S-a nascut la 12 februarie 1862 in localitatea Golesti, de langa Pitesti, jud. Arges. Este fiul doctorului Carol Davila - intemeietorul invatamantului medical din Tara Romaneasca si al Anei Racovita (nascuta Golescu).

Voi prezenta in mod succint cateva date din viata si activitatea lui Carol mai mult


Joi, 01 Februarie 2018, ora 23:27

Publicitate in ARGES EXPRES - 1 februarie 2018

Publicitate in ARGES EXPRES - 1 februarie 2018

MAREA PUBLICITATE

ANGAJAM MUNCITORI IN CONSTRUCTII

Pentru ca ne dezvoltam si, fiind in crestere, avem nevoie de forte noi in echipa noastra! Dulgherii, fierarii, zidarii, finisorii - calificati sau necalificati, dar dornici sa invete - sunt bineveniti alaturi de noi! Cautam oameni cu care sa mai mult


Miercuri, 31 Ianuarie 2018, ora 23:59

Olimpiada de Limbi moderne: anglofilii sunt mai multi decat francofilii!

Olimpiada de Limbi moderne: anglofilii sunt mai multi decat francofilii!

Etapa locala a Olimpiadei de Limbi moderne s-a desfasurat zilele trecute la Colegiul National "Vlaicu Voda", unitatea fiind centru pentru toti concurentii din zona noastra, din clasele VII-XII. Conform regulamentului, elevii au sustinut numai o proba scrisa, care a durat 2 ore pentru clasele mai mult


Marti, 30 Ianuarie 2018, ora 13:37

Publicitate in ARGES EXPRES - 31 ianuarie 2018

Publicitate in ARGES EXPRES - 31 ianuarie 2018

MAREA PUBLICITATE

ANGAJAM MUNCITORI IN CONSTRUCTII

Pentru ca ne dezvoltam si, fiind in crestere, avem nevoie de forte noi in echipa noastra! Dulgherii, fierarii, zidarii, finisorii - calificati sau necalificati, dar dornici sa invete - sunt bineveniti alaturi de noi! Cautam oameni cu care sa mai mult


Marti, 30 Ianuarie 2018, ora 13:33

Publicitate in ARGES EXPRES - 30 ianuarie 2018

Publicitate in ARGES EXPRES - 30 ianuarie 2018

MAREA PUBLICITATE

ANGAJAM MUNCITORI IN CONSTRUCTII

Pentru ca ne dezvoltam si, fiind in crestere, avem nevoie de forte noi in echipa noastra! Dulgherii, fierarii, zidarii, finisorii - calificati sau necalificati, dar dornici sa invete - sunt bineveniti alaturi de noi! Cautam oameni cu care sa mai mult


Luni, 29 Ianuarie 2018, ora 23:33

Cele mai citite stiri
Nepoata lui Durdui, in coma
Nepoata lui Durdui, in coma O tinara in virsta de 25 de ani, din Pitesti, nepoata omului de afaceri ...
FOST DIRECTOR DE BANCA DIN PITESTI, ARESTAT
Fost director de banca din Pitesti, arestat. Iulian Nistor, fost director la o sucursala Volksbank ...
Nepoata lui Durdui a iesit din coma
Nepoata lui Durdui a iesit din coma Victima a unui accident rutier petrecut pe autostrada Bucuresti ...

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor