Baschetbalistii, parcurs excelent in campionat

Sursa: Argesul
Duminica, 03 Decembrie 2017, ora 20:38
39 citiri
Dupa pauza pricinuita de meciurile echipelor nationale, campionatul s-a reluat in weekend-ul recent incheiat cu etapa a saptea. Sambata, pe propriul teren, BCM U FC Arges Pitesti a primit vizita formatiei Politehnica Iasi, pe care a invins-o cu 78-68 (scor pe sferturi 23-17, 19-15, 16-19, 20-17).

Desi calculele hartiei indicau o victorie clara a elevilor lui Hristu Sapera, lucrurile nu au stat deloc asa. Iesenii, proaspat promovati in Liga nationala si fara nicio victorie in primele sase etape, ...citește toată știrea