BCM U Pitesti a pierdut la mare lupta meciul cu BC Timisoara: 79-84

Sursa: Argesul
Miercuri, 11 Aprilie 2018, ora 21:30
49 citiri
Tweet

In urma cu cateva minute, la Sala Sporturilor din Trivale s-a incheiat meciul de baschet masculin din cadrul primei ligi, grupa Top 6.

Gazdele de la BCM U Pitesti a trebuit sa se recunoasca invinse, in final, de cei de la BC Timisoara. Scorul final a fost de 84-79 in favoarea banatenilor.

Acestia s-au distantat decisiv in sferturile 2 si 3, dupa ce primul revenise alor nostri (18-16). Timisorenii au castigat la cate 5 puncte diferente sferturile respective.