CSM Ploiesti, calificare in sferturile Cupei Romaniei

Joi, 17 Decembrie 2015, ora 13:17
65 citiri
La ultima apartie din acest an in fata propriilor suporteri in Sala Sporturilor Olimpia, handbalistii de la CSM Ploiesti s-au calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce au invins pe CSU Danubius Galati cu 33-31 (17-13).

In fata a 350 de spectatori, cele doua echipe au oferit un joc echilibrat in prima sa parte, scorul fiind 12-12 in minutul 21. Apoi gazdele au controlat ostilitatile, dar finalul a fost plin de emotii, intrucat galatenii s-au apropiat la un singur gol pe ...citește toată știrea