FC Petrolul Ploiesti si-a aflat adversara din turul 2 preliminar al Europa League

Vineri, 11 Iulie 2014, ora 10:13
105 citiri
Petrolul Ploiesti a aflat adversarul cu care va juca in turul al doilea preliminar al Europa League.

Dubla dintre Flamurtari si FC Sioni Bolnisi a fost extrem de interesanta, iar dupa ce albanezii s-au impus saptamana trecuta la Tbilisi cu scorul de 3-2, aseara gruparea din spatiul ex-sovietic a fost aproape de o calificare miraculoasa, castigand returul cu 2-1. Dupa 0-0 la pauza, georgienii au marcat de doua ori in repriza secunda, in minutele 56 si 83, insa gazdele au redus din diferenta ...citește toată știrea