Rapid, invinsa la Iasi

Sambata, 20 Februarie 2010, ora 20:55
1398 citiri

Rapid a fost invinsa, scor 2-1, in deplasarea jucata sambata seara la Poli Iasi, in etapa a 18-a a Ligii I.

Fostul rapidist Vali Negru a deschis scorul in Copou, in minutul 53, cu un sut din interiorul careului.

Peste 5 minute scorul avea sa devina 2-0. Jucatorul imprumutat de la Dinamo, Georgian Paun, l-a invins pe Bornescu dintr-o pozitie de offside, care n-a fost insa semnalizata de arbitru.

Golul de onoare al giulestenilor a fost marcat de Raduta, intrat dupa pauza. Acesta a marcat in minutul 78, cu un sut de la marginea careului.

O victorie care o duce pe Poli Iasi la cota 21 de puncte in clasamentul Ligii I. De partea cealalta, Rapid ramane cu 31 de puncte.

Poli Iasi: Plesca - Straut, Mihajlov, Straton, Costache - Negru (Badescu '76), Onicas, Ionescu (Barladeanu '69), Bujor - Badea, Paun (Cuciula '87).

Antrenor: Petre Grigoras.

Rapid: Bornescu - Helder, Constantin (Iencsi '54), Fernandes, Bozovici - Matici (Raduta '62), Lazar - I. Iordache, Spadacio, Cesinha (Herea '55) - Ionita.

Antrenor: Nicolae Manea.

Partida a fost arbitrata la centru de Ovidiu Hategan, ajutat la cele doua linii de Catalin Savu si Liviu Ciubotariu.

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....