Poli Iasi a castigat derbiul ramanerii in Liga I

Sambata, 16 Mai 2009, ora 18:59
766 citiri

Poli Iasi a castigat sambata, scor 2-0, intalnirea cu Gaz Metan Medias, din etapa a 31-a a Ligii I.

Inaintea acestei etape, cele doua echipe erau despartite de doar doua puncte, pe locurile 14 (iesenii), respectiv 15 (mediesenii).

Golurile intalnirii din Copou au fost inscrise de Peter Jovanovici (min.25), cu latul dupa o pasa a lui Viveiros, si Sebastian Sfarlea (min.82), din 5 metri in urma unei actiuni excelente a lui Andrei Cristea.

Din minutul 87, oaspetii au evoluat in 10 oameni, dupa ce Florin Lazar a vazut direct cartonasul rosu, pentru un cot aplicat in figura unui adversar.

Cu aceasta victorie, echipa antrenata de Cristiano Bergodi a urcat pe locul 13 al clasamentului Ligii I, cu 35 de puncte, in timp ce Gaz Metan Medias a ramas pe 15, cu 30 de puncte.

Cum se simte fotbalistul de la Poli Iași cu multiple fracturi craniene: ”Confuz și stare de somnolență”
Clubul de fotbal Politehnica Iaşi anunţă că starea jucătorului Luca Mihai, accidentat grav duminică, în meciul cu Dinamo, este una stabilă, dar că acesta încă este confuz şi prezintă...
Ovidiu Hațegan, urecheat de șeful arbitrilor după ce a avantajat-o pe Dinamo: Trebuia roșu!
Preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Kyros Vassaras, a făcut precizări ca urmare a fazei din minutul 29 al partidei Dinamo 1948 – ACSM Politehnica Iaşi, disputată duminică, pe...