Adrian si Andrei Cristea aduc victoria lui Dinamo la Iasi

Duminica, 01 Noiembrie 2009, ora 21:30
1437 citiri

Dinamo a trecut peste dezamagirea remizei de etapa trecuta cu Gloria Bistrita si s-a impus pe terenul Politehnicii Iasi, scor 3-1.

Iesenii au inceput bine meciul cu Dinamo, insa contrar cursului jocului "cainii rosii" au deschis scorul in minutul 19, cand Andrei Cristea a finalizat o actiune buna a lui Torje.

Dinamovistii nu au apucat sa se bucure prea mult de golul reusit, deoarece gazdele nu si-au pierdut curajul si au egalat in minutul 27.

Dupa o lovitura de colt respinsa la 20 de metri, Stojan Ignatov a sutat puternic langa bara si l-a invins pe Dolha. Dinamovistii au acuzat o pozitie de ofsaid la Munteanu, care se retragea spre propria poarta.

Jucatorii lui Cornel Talnar au profitat de gaurile din defensiva lui Petre Grigoras si au facut legea pe partea dreapta prin Torje si Alexe.

Dinamo a preluat conducerea in minutul 57, cand Adrian Cristea a fructificat o centrare a lui Torje, iar Andrei Cristea a realizat dubla in minutul 63, din centrarea lui Alexe.

Cu aceasta victorie, Dinamo a acumulat 21 de puncte si se mentine in partea superioara a clasamentului.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...