Ziare.com

De la producator la raft, alimentele se scumpesc de cateva ori - de ce?

Vineri, 24 Iunie 2011, ora 10:37

   

De la producator la raft, alimentele se scumpesc de cateva ori - de ce?
De la poarta producatorilor si pana la consumatorul final, alimentele trec printr-un lung lant de intermediari. Toti adauga plus valoare, dar si comisioane. Intr-un final, la raft, platim cu de pana la patru ori mai mult.

Crescator de animale, abator, procesator, comerciant, consumator final. Acestea sunt "mainile" prin care trece carnea pana ajunge in bucatariile romanilor. Fiecare veriga in parte presupune o afacere ce se vrea profitabila, astfel ca din adaos in adaos, se ajunge la un pret final de citeva ori mai mare fata de cel de pornire, scrie MONEY.ro.

Din datele Asociatiei Crescatorilor de Pasari din Romania (UCPR), carcasa de pui pleaca de la abator cu 6,9 lei kilogramul. Urmeaza transarea, proces in urma caruia se pot vinde catre comercianti parti din pui.

"De aici pieptul pleaca cu 10,29 lei pe kilogram, pulpele cu 8,4 lei pe kilogram, iar ficatul cu 8,5 lei pe kilogram. Mai departe se duc in comert si nu pot sti ce comisioane se practica", a declarat Ilie Van, presedintele UCPR.

Un kilogram de piept dezosat costa, in unele magazine in jur de 19 lei, iar pentru un kilogram de pulpe se percepe in jur de 10 lei.

Citeste mai multe despre De la producator la raft, alimentele se scumpesc de cateva ori - Afla cum pe Money.ro.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1148 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
4 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

Asta-i tara lui Papură Vodă

Exemplu concret făina albă de grau 000,care se vinde cu 3,2-3,5 ron pe kg in supermarketuri,deci undeva la 75 de eurocenti pe kg,in conditiile in care tăranului roman i se plăteste un pret derizoriu de 10-15 eurocenti pe kg de grau.Oare este corect ca graul să treacă prin mana samsarilor si cu o miscare de pix acestia să se imbogăteasca intr-o noapte???Pretul unui kg de făină pe rafturile unui supermarket din Italia este de de 25 eurocenti pentru un kg de făină 000,probabil tăranul italian castigă tot 10-15 eurocenti,dar făina nu ajunge pe mana samsarilor,asa cum ajung toate produsele noastre alimentare.Trebuie eliminate aceste căpuse care fac atat de mult rău acestui popor amărat si asa prea sărac să-si permită si preturile reale darămite cele umflate de samsari si talhari bisnitari.

 

Ai dreptate

Pretul de 0,1- 0,15 eurocenti/kg inseamna 100-150 E/tona care este pretul international. Nu asta e problema ci adausul urias al intermediarilor.
De ex, banana pleaca cu 2 lei/kg de la angrosistii din Bucuresti, merge 1 km pana la un supermarket unde poposeste pe raft cu 5. ce mama dreq, i-a facut retailerul, ca rastoarna bananele din cutie si... cam atat??

Te-ai prins!!!

Ăstia sunt căpusele care ajung in top 300 milionari in euro, fără să producă nimic,ci doar stiu să manuiască un pix si să fure cat mai mult pe seama amăratilor din popor,multi si prosti care n-au incotro si mai trebuie să se si hrănească din cand in cand,binenteles cu ce le dă boierii smecheri, pe rafturi!!!

usl va micsora pretul la r.a..h.a..t

ca sa se sature uslamistii si utecistii :)))

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor