Constelatia de staruri de la PSG pierde in Franta dupa un meci cu goluri de poveste

Luni, 22 Ianuarie 2018, ora 08:05
5595 citiri

Constelatia de superstaruri adunate de seicii qatarezi la PSG a inregistrat a doua infrangere din acest sezon in campionatul francez la capatul unei partide cu goluri de poveste.

Olympique Lyon s-a impus pe teren propriu in fata parizienilor cu scorul de 2-1 si s-a apropiat la 8 puncte de liderul din Ligue 1.

Nabil Fekir a deschis scorul inca din minutul 2, el marcand cu un sut dintr-o lovitura libera de la aproape 30 de metri, cu largul concurs al portarului Areola, iesit gresit pe centrare.

PSG a egalat in prelungirile primei reprize, atunci cand Kurzawa a sutat naprasnic, din vole, din apropierea punctului de la 11 metri.

Dupa pauza parizienii au ramas in inferioritate numerica, Dani Alves primind direct cartonasul rosu dupa un fault din spate.

In prelungirile partidei, in minutul 90+4, Depay a dat lovitura cu un sut de la 20 de metri la care Areola a ramas spectator intre buturi.

PSG ramane lider in Franta dupa aceasta infrangere, insa OL se apropie la 8 puncte, lyonezii sperand in relansarea campionatului.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...