Gigi Buffon a incasat doua goluri usoare in prima partida disputata in tricoul lui PSG

Duminica, 15 Iulie 2018, ora 13:55
3488 citiri

Portarul italian de legenda al celor de la PSG, Gianluigi Buffon, a avut parte de un debut de cosmar la noua sa echipa, multipla campioana a Frantei.

Buffon, proaspat adus de la Juventus Torino in Ligue 1, a avut parte duminica de primul joc in tricoul parizian, un amical cu cei de la Chambly.

Buffon a provocat o lovitura de la 11 metri in primele minute ale jocului, iar Chambly a deschis rapid scorul.

Pana la pauza, Buffon a mai primit un gol usor, iar primul mitan s-a incheiat cu un scor cel putin surprinzator, 2-0!

Rabiot si Jesse au fost si ei titulari alaturi de Buffon in acest meci, in care evolueaza multe rezerve ale lui PSG, avand in vedere ca celelalte vedete au fost sau sunt inca plecate la Campionatul Mondial.

La PSG a sosit antrenor in aceasta vara germanul Thomas Tuchel, fost manager la Borussia Dortmund, in locul lui Unai Emery.

Iata echipa de titulari a lui PSG in acest joc: Buffon - Mbe Soh, Rimane, Nsoki - Georgen, Toufiqui, Rabiot (c), Bernede, Weah - Jese, Postolachi.

Scorul final a fost 4-2 pentru Chambly, asta dupa ce a apucat sa conduca si cu 4-0. Buffon a fost schimbat la pauza de Tuchel si a ramas cu acele 2 goluri incasate.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#PSG meci amical cu Chambly, #Buffon doua erori grave la debut, #Buffon doua goluri primite prim meci , #stiri PSG