Stefan Radu, pus la zid de presa din Italia: Ce nota a primit fundasul roman al lui Lazio dupa eliminarea din Europa League

Vineri, 13 Aprilie 2018, ora 07:05
6849 citiri

Stefan Radu a fost unul dintre cei mai slabi jucatori ai lui Lazio in partida pierduta categoric, scor 4-1, pe terenul lui FC Salzburg, in mansa secunda a sferturilor de finala din Europa League.

Fundasul roman a fost integralist, insa a avut parte de un meci de cosmar.

Astfel, publicatia Tuttomercatoweb i-a acordat nota 4.5 pentru prestatia sa din meciul in urma caruia gruparea italiana a ratat calificarea in semifinale, desi in tur s-a impus cu 4-2!

"Dupa o prima repriza solida, Stefan Radu a participat la prabusirea din final a echipei lui Simone Inzaghi. Are responsabilitatea golului de 3-1", noteaza sursa in cauza.

FC Salzburg a marcat 3 goluri in doar patru minute si a reusit sa intoarca incredibil rezultatul din tur, obtinand o calificare neasteptata in semifinalele Europa League.

Golurile partidei au fost marcate de Munas Dabbur (min.56), Amadou Haidara (min.72), Hee-Chan Hwang (min.74) si Stefan Lainer (min.76) pentru gazde, respectiv Ciro Immobile (min.55) pentru oaspeti.

6-5 a fost scorul la general al intalnirii dintre FC Salzburg si Lazio Roma.

Cristian Popescu - Piedone, avans considerabil față de ceilalți candidați la Primăria Capitalei, conform ultimului sondaj de opinie
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
#Stefan Radu criticat, #Stefan Radu Salzburg Lazio, #Stefan Radu nota presa , #Lazio Roma