Radu Voina explica victoria superba cu Gyor

Duminica, 01 Aprilie 2012, ora 21:27
2667 citiri

Radu Voina, antrenorul formatiei Oltchim Ramnicu Valcea, a explicat victoria obtinuta de fetele lui in meciul cu Gyor, din mansa tur a semifinalei Ligii Campionilor.

Voina spune ca, in prima repriza, jucatoarele lui au comis destul de multe greseli in defensiva, insa acestea au fost corectate in partea secunda.

"In prima repriza fetele au refuzat contactul fizic. Stiam ca totul se invarte in jurul pivotului Loke, dar in prima repriza nu am reusit sa facem fata. La pauza le-am cerut sa facem marcaj doi contra unu si sa facem pasul inainte la Amorim. Le-am mai spus jucatoarelor ca nu e demn sa ne comportam cum am facut-o in prima repriza. Au urmat sapte minute de exceptie in care am preluat conducerea. Asa ceva se intampla o data in viata

Echipa noastra a alergat mai bine. La sfarsitul meciului le-am zis si ce am gresit, am gresit din cauza indisciplinei, am fost neatente in aparare, dar au scuzele de rigoare. Vreau sa multumesc publicului care a fost extraordinar, chiar daca la un moment dat imi cereau demisia. Calificarea se va transa in retur. Sa nu indrazneasca sa spuna cineva ca avem prima sansa. Rezultatul e deschis, calificarea se joaca, dar fetele au prins aripi si se poate intampla o mare bucurie. Aceasta calificare ar fi cu mai putin de jumatate de echipa", a spus Voina la DigiSport.

Oltchim a invins pe Gyor si e aproape de finala Ligii Campionilor

Oltchim Ramnicu Valcea a reusit sa castige mansa tur a semifinalei Ligii Campionilor la handbal feminin, invingand formatia maghiara Gyor Audi ETO cu scorul de 35-31.

Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
AUR și partidul lui Șoșoacă, în scădere, în intenția de vot la alegerile europarlamentare. Cum arată topul, cu mai puțin de două luni înainte de alegeri SONDAJ
Alianţa PSD-PNL este creditată că 46,6% din intenţiile de vot la alegerile europarlamentare, AUR cu 16,7%, iar Alianţa Dreapta Unită cu 13,8%, conform unui sondaj realizat de INSCOP în luna...
#radu Voina oltchim, #Oltchim victorie Gyor, #oltchim semifinala liga campionilor , #Oltchim